Zadání projektu:

• Na zahrádce budou tři úrovně podlahy. Nejvyšší patro tvoří dřevěná podlaha kryté terasy. Druhá podlaha bude pokryta dlažbou ze stejného materiálu jako krb. Třetí, nejnižší podlaha bude travnatá a bude obklopovat bazén.
• Zahradní krb bude stát v rohu kryté terasy, kamenný komín bude procházet střechou, aby kouř a spaliny byly bezpečně odvedeny z prostoru terasy.
• Všechny tři podlahy budou spojeny schody ze žuly.

Tip na recept

Jako bonus za splnění záměru jsme obdrželi zajímavý recept. Vychází z tvrzení, že nic nepřekoná kouřovou příchuť kuřecího masa grilovaného v rozpáleném kamenném krbu přímo nad ohněm.
Kuřeti vyříznete páteř a rozevřete jej na rošt jako knihu. Kuře je pak placka, která se podle chuti griluje nad ohništěm. Rozpálené kameny a vůně hořícího dřeva a kouře udělají své. Můžete použít základní směs grilovacího koření, nebo použít svoje vlastní.

Zhodnocení:

Přestože spojení různých materiálů v projektu působilo zpočátku nezvykle, výsledek nás příjemně překvapil. Spojení dřevěné podlahy z hoblovaných palubek s kamennou dlažbou podtrhlo jemný dojem terasy. Kamenná dlažba z pískovce má několik zásadních výhod proti jiným materiálům – neklouže, na slunci se nerozpálí, aby pálila do bosých chodidel, ale vpodvečer zůstává vlažná, nestudí. To je velmi příjemné při večerním koupání. Dlažba, která je shodná s barvou a strukturou krbu, silně zvyšuje estetickou úroveň celé zahrady. Pocit krásy a klidu navozuje i trávník kolem bazénu a vinná réva, zakrývající jednu ze sousedících zdí. Umístění krbu na terase má dvě výhody: chrání při nepříznivém počasí a udržuje teplo vyhřátého krbu v omezeném prostoru, když se posezení protáhne do pozdních nočních nebo i ranních hodin. Výhodný je i dlouhý komín krbu, nejen pro odvedení kouře při grilování, ale zajišťuje takový tah, aby ani při zatápění neunikal kouř pod střechu.
Z fotografií je patrné, že klientka je skutečný profesionál v oblasti designu interiérů. Tak citlivé spojení moderních prvků bydlení a stolování s přírodními materiály je nevšední a není vidět každý den. Její pojetí zahradních krbů je přínosem i pro naši firmu.